Recenzje Filmów

Spojrzenie młodych ludzi na świat przedstwiony w filmie

Jumanji

Luty 13th, 2018

Jumanji
Problematyka: Jest to film opowiadający o Alexie. Na plaży chłopak znajduje grę „Jumanji”. Postanawia wziąć ją do domu. W nocy promieniujące, zielone światło budzi go i podejmuje decyzję, że zagra w nią. Po wybraniu awatara zostaje do niej wciągnięty. Po około 20 latach czwórka uczniów: Spencer, Fridge, Bethany oraz Martha zostaje za karę po lekcjach. Znajdują grę i też grają w nią. Po wybraniu awatarów spotyka ich taki sam los, czyli zostają wtrąceni do tej gry. Mają misję ocalenia Jumanji. W tym celu otrzymują cenny klejnot noszący nazwę: „oko jaguara” i mapę z brakującym elementem. Każdy ma po trzy życia. Na swej drodze napotykają zagrożenia, np. „Pana zwierząt”, jego podwładnych, duże stada zwierząt. Spotykają uwięzionego w tej grze Alexa i razem z nim oraz z jego pomocą chcą wyjść z tej gry. Przylatują helikopterem na wzgórze, gdzie Bethany ratuje życie Alexowi, który zostaje ugryziony przez komara, który był jego słabością. Podlatują bliżej miejsca docelowego. Tam postanawiają się rozdzielić. Spotykają się przy ścieżce, która prowadzi ich do posągu jaguara. Spencer, który jest w grze dr. Bravestonem podejmuje się wyzwania. Ścigają go ci sami motocykliści. Spencer wjeżdża na górę i wkłada oko jaguara i dzięki temu zostają wyciągnięci z gry.

Na plus wyszło to, że był to film z dużą ilością humorystycznych oraz śmiesznych tekstów i scen. Technika przedstawiania bohaterów jest też bardzo dobrze wykonana. Krajobraz, w którym się znajdowali był dość szczegółowy. Wprowadzenie bohatera, Alexa, nakręciło trochę akcję filmu. Ludzie mogą brać przykład z bohaterów tegoż filmu, dlatego że pokazują jak można radzić sobie w każdym miejscu.

Tę produkcję poleciłbym ludziom lubiącym się śmiać albo tym, którzy lubią filmy akcji. W mojej ocenie podobał mi się nie tylko ze względu na to, że można się pośmiać ale dlatego, że przeżycia bohaterów mogą być związane z naszym życiem i też mogą nas dotyczyć.

Artur

Comments are closed.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.